Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

[Tutorial]Ninja pe arc

In jos

[Tutorial]Ninja pe arc Empty [Tutorial]Ninja pe arc

Mesaj Scris de Vizitato Joi Iul 22, 2010 9:01 pm

M-am gandit sa va ajut sa va creeati printre cele mai puternice caractere din joc... :

Cum Construim Un Ninja Arc Perfect !!

Un ninja arc se construieste 2 dex 1 vit si nu cum spune domul... pana la 50. Se ajunge cu dex maxima (90) apoi se continua cu vit la 90. Dupa, se paote pune si pe str. De ce spun asta. Ninja arc este un caracter pvp foarte puternic, poate ma veti contrazice, dar un ninja arc poate bate o sura magie negra. O sa revin si la asta dar sa-mi continui ideea. Cum spuneam 2dex 1 vit. Motivul pt care nu se pune pe str este arcul. Da, arcul ! Arcul este cea mai puternica arma din tot metinul. Intr-adevar nu veti avea mare putere la lev 30-40. Daca faceti ce am spus eu aici, la lev 65 cand intra in actiune arcul caisa/dragon galben, ninja este o arma de ucis. La 75 nu mai vb.Bineinteles la lev 65 deja incepeti sa puneti si pe str care ofera astfel damage in plus. Masterele: primul master pe care il recomand este otrava (sageata otravita). Desi focul este cea mai puternica magie la ninja arc, raman de parere ca otrava trebuie facuta prima, pt sansa de otravire. Un jucator otravit este o tinta sigura pt un arc. Asa ii umilesc pe multi, le dau otrava, ma plimb pe langa ei si apoi un pumn si sunt morti. Al doilea master, focul, care ia un damage enorm. Al treilea foc repetat care are un damage destul de mare apropiat cu focul. Acum al 4 master. Un ninja are nevoie de un mers cat mai rapid. Ninja nu este un caracter care sa stea fata in fata cu inamicul, mai ales daca acesta este razb corp sau sura magie.Viteza mare, inseamna sansa ca inamicul sa rateze. Al 5 si ultimul ploaie de sageti... ultimul pt ca acesta magie intr-adevar este lipsita de importanta. Un ninja arc nu se bazeaza pe aceasta magie la duel. Doar cele 3 magii sunt suficiente pt a dobora inamicul, fara alte miscari sau sageti. Doar atat 3 magii si mort. Deci sa intelegeti, ninja arc este dupa parerea mea, cel mai bun caracter in PvP.Acum sigur multi au pareri diferite. De ce sspun asta ! Sura magie dupa cum stiti, este, dupa parerea voastra, cel mai bun in pvp. Asta pt ca viata la sura nu e red-ul ci blue-ul. Un sura ramas fara albastra este mort. Un ninja facut bine cu iteme bune, si bineinteles magi bune poate face cu usurinta un sura magie neagra. Bineintele, un duel corect se face in arena, unde sura nu poate baga blue, astfel odata consumata.... este mort, spiritul si protectie s-au dus. Ninja il poate lasa cu usurinta fara albastra.. Odata activate aceste magii la sura ele consuma PM. puteti sa va plimbati putin prin afara razei de atac a spiritului pt a-si consuma blue-ul. Apoi incercati sa il ardeti cu toate magiile cat mai aproape pt un damage bun (dezavantajul la ninja e faptul ca damage-ul e invers proportional cu distanta, cu cat mai mare distanta cu atat mai mic damage-ul). Odata date toate magiile sura ramane fara blue, astfel este o tinta usoara de omorat. Sura magie este bun atat timp cat baga blue, dar la un duel corect ele nu sunt permise.
M-am gandit eu putin la ce spunea el... ca sa puna pe str. El probabil se gandeste la crescut, dar punanad pe str se pierde din dex (reducere paguba) si vit (viata si aparare). Citeste cu atentie. Un ninja arc este un caracter bun in pvp dar la fel de bun in pvm. Nu ma crezi. Aici spun ca tot arcul e avantajul. Cum spuneam arcul e cea mai puternica arma din tot jocul astel cu un str mic e compensata de puterea arcului. Cum de e bun in PvM. Bineinteles nu vei omora cu arcul ca ai sta 5 ani pt 1%. Transformat ! Daca te transformi cu arcul pus vei avea un damage imens. NIci un alt jucator nu te poate ajunge. Un razb corp are un damge cam cat al unui ninja, dar numai cat are aura activata. Dupa 1 min s-a dus aura ramane cu un damage mic. Ninja da constant acest damage. Dar pt a profita la maxim de un glob trebuie sa aveti transf la G. Asta e important. Aveti 45 min, in care stati transf, avand un damage imens. Asta e parerea mea despre acest caracter, dar fiecare e bun in felul lui, daca jucati cu o mica tactica, sa va folositi magiile la maxim (un duel nu inseamna lupta fata in fata, cum ii aud pe toti noobii. Un razb el lupta corp la corp, deci se va enerva cand fugiti pe langa el cu ninja si rateaza magiile, dar asta inseamna tactica .

bY HELLS
avatar
Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum